چگونه یک استارت آپ را مدیریت کنیم؟

امروزه تغییرات در فناوری  باعث شده است که ما هرلحظه شاهد سازمان‌هایی باشیم که در حال ایجاد سرمایه و برنامه جدید برای کسب درآمد هستند. از طرف دیگر شاهد این هستیم که با نداشتن مدیریت و رهبری مناسب بیشتر این استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا با شکست مواجه شده و از عرصه بازار خارج می‌گردند.

این شرایط هم مشکلاتی را برای مدیران و رهبران استارت آپ ایجاد می‌کند و هم موانع جدیدی در مقابل آن‌ها قرار داده است. ازاین‌رو رهبران و مدیران کسب و کارها برای به دست آوردن موفقیت در کار نوپای خود نیاز به کسب مهارت‌های لازم دارند. در این مقاله به بررسی برخی از این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

زمانی که شخصی در جایگاه رهبری و مدیریت یک استارت آپ قرار می‌گیرید همه از او انتظار دارند که برای شرکت خود ارزش زیادی به وجود آورد. باید محیطی را بیافریند که توان خود و هم اعضا سازمان را به حداکثر برساند.

نقش مدیریت در استارت آپ ها

در استارت آپ ها نیازمند مدیریتی کارآمد جهت پیشبرد اهداف شرکت خواهید بود. در این راستا لازم است مدیر در جهت رضایت مشتریان استارت آپ و بهبود نقش شرکت درزمینهٔ خدمت‌رسانی یا تولید محصول باکیفیت نقش‌های مهمی را ایفا نماید.

یک مدیر باید بتواند در یک سازمان نوپا نقش مدیریت را به‌خوبی بر عهده بگیرد، وظایف هر شخص را مشخص و برای آن‌ها سطح دسترسی و اختیارات مشخص‌شده در نظر بگیرد. یک مدیر باید  بتواند در شرایط خاص اختیارات خود را به  پرسنل و کارمندان خود تفویض نماید. این وظایف شامل عملیات بازاریابی، مدیریت رضایت از محصول، تجاری سازی و … است.

مدیر باید توانایی پاسخگویی به موارد فوق را در استارتاپ داشته باشد.

مدیریت، چشم‌انداز و مأموریت استارت آپ

مدیر در یک سازمان باید با تعریف مسئله و چشم‌انداز و سپس مأموریت آن را در راستای ایدئولوژی سازمان تعیین نماید، اهداف به‌صورت کلی و جزئی تفکیک شوند و بر اساس آن استراتژی‌های لازم را تشریح نماید. در این زمان است که مدیر می‌تواند برنامه‌ای منسجم برای اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت این برنامه‌های باید سیاست‌های کلی شرکت را در برگیرد و شرکت را در زمان برنامه بلندمدت به‌سوی چشم‌انداز سوق دهد.

رهبران کسب و کار با تدوین یک چشم‌انداز از آینده برای سازمان جهت ایجاد می‌کنند سپس با منتقل کردن این چشم‌انداز به افراد و الهام بخشیدن به آن‌ها برای غلبه بر موانع آن‌ها را هم سو و هم‌داستان می‌کنند.

مدیریت و بهبود اثربخشی کارکنان در کسب و کارهای نوپا

مدیر در استارت اپ باید برنامه کاری برای تیم های خود تهیه و از نتیجه‌ی آن در جهت توسعه و بهبود فرآیند‌های شرکت استفاده نمایند. یک مدیر باید بتواند با تعیین فرآیند بازار و تکمیل فعالیت‌های لازم به نیازهای متفاوت مشتریان پاسخ دهد. و با مدیریت تخصص‌های پرسنل و استفاده درست و بهینه از آن‌ها در جهت دستیابی به اهداف شرکت را یاری دهد.

مدیر در سازمان باید ایده ها را جمع‌آوری و گزینش نموده و خلاقانه ترین ایده را پردازش کند و در سازمان به کار بندد. ایده ها باید شرایط لازم برای استفاده در کار را داشته باشد.

سازمان ها و کسب و کارها برای دست‌یابی به اثربخشی بهینه به رهبری و مدیریت نیرومند نیاز دارند. به رهبری که بتواند بر افراد نفوذ کند.

انواع رهبران در استارت آپ ها

طبق تحقیقات انجام‌گرفته رهبران ازلحاظ رفتاری به دودسته تقسیم می‌گردند:

  1. رهبران کارمند گرا
  2. رهبران تولید گرا

رهبران کارمند گرا کسانی هستند که بر روابط بین افراد تأکیددارند و آن‌ها شخصاً به نیازهای کارمندان خود توجه می‌کنند.

رهبران تولیدگرا بر جنبه‌های فنی یا وظیفه‌ای مشاغل تأکیددارند توجه آن‌ها به درست انجام شدن وظایف گروه است. هریک از اعضای گروه‌ وسیله‌ای برای رسیدن به هدف به شمار می‌آیند.

که طبق این تحقیقات هردو برای رهبری اثربخش واجد شرایط هستند.

مدیریت و انعطاف‌پذیری

یکی از ویژگی مدیران موفق استارت اپ ها، انعطاف‌پذیری آن‌ها است. به این صورت که تعیین کنند که از کارمندان خود چه انتظاری دارند. زمان بندی کاری را که باید انجام شود، در اختیارشان قرار دهد رهنمودهای ویژه‌ای در رابطه با چگونگی انجام وظایف را متذکر شوند. با کارمندان خود برخورد دوستانه‌ای داشته باشند و به نیازهای پیروان خود توجه نشان دهند، با آن‌ها مشورت کند و قبل از اخذ تصمیم از پیشنهادهای آن‌ها استفاده کند.

یکی از دلایل اهمیت مدیریت و رهبری در یک کسب کار نوپا، برقراری تعادل بین نوآوری و ریسک پذیری در محیط  سازمان است. در یک سازمان و شرکت در حال رشد یا  ایده ها ارزشمند هستند و یا نه، این  تصمیمی است که رهبر با مشورت اعضا سازمان می‌گیرد.

مدیریت و تشخیص فرصت‌ها و تهدیدها

رهبر باید سرعت عمل بالایی در تشخیص  فرصت‌های جدید داشته باشد و آن‌ها را به‌سرعت مورد ارزیابی قرار دهد.

یکی دیگر از وظایف مهم رهبران و مدیران استارت آپ تشخیص دادن ناکارآمدی‌ها در هر سازمان و ارائه دادن راه‌کاری برای کم کردن و حذف کردن آن‌ها است.

رابطه مدیر و کارکنان در کسب و کارها

رهبری نقشی محوری در درک رفتار گروه ایفا می‌کند، زیرا این رهبر است که معمولاً هدایت گروه را به سمت دستیابی به هدف بر عهده دارد. ازاین‌رو، وجود یک قابلیت پیش‌بینی دقیق‌تر برای بهبود عملکرد گروه بسیار ارزشمند خواهد بود.

موفقیت در مدیریت استارتاپ، تا حدی به داشتن کادر مناسب وابسته است افرادی که از ویژگی‌های مناسب برخوردار باشند و رفتارهای درست از خود نشان دهند بیش‌تر احتمال دارد که اثربخش از کار درآیند.

موفقیت رهبری و مدیریت یک کسب و کار به موقعیت وابسته است به این صورت که جنبه‌هایی از محیط در رهبری از اهمیت تعیین‌کننده‌ای برخوردارند.

استارت آپ ها به دنبال چه مدیرانی هستند؟

امروزه سازمان ها به‌طور فزاینده‌ای به دنبال مدیرانی هستند که بتوانند از خود ویژگی‌های رهبری تحول‌گرا را به نمایش گذارند. آن‌ها خواستار رهبرانی هستند که خالق چشم‌انداز باشند و از کاریزمای لازم برای محقق کردن آن چشم‌انداز برخوردار باشند.  هرچند اثربخشی واقعی رهبری ممکن است محصول به نمایش گذاردن رفتارهای درست در زمان درست باشد. شواهد کاملاً حکایت از آن دارد که افراد از برداشت نسبتاً همسانی دراین‌باره که یک رهبر باید به چه چیز شباهت داشته باشد برخوردارند.

مدیرانی که دل‌نگران آن‌اند که پست‌های مهم خالی در سازمان هایشان را چگونه با رهبران اثربخش پر کنند، باید افرادی را برگزینند که از خصوصیات و گرایش‌های رفتاری معین برخوردار باشند و هم‌چنین توجه ویژه‌ای به خصوصیات کاریزمایی و الهام‌دهنده مبذول دارند. ما همچنین نشان داده‌ایم که همگی می‌توانیم یاد بگیریم که با به نمایش گذاردن این ویژگی‌ها، رهبران و مدیران بهتری باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.