دارن هاردی مرد صنعت موفقیت

امروزه در سراسر جهان نویسندگان و سخنرانان بسیاری در صنعت موفقیت فعالیت می‌کنند و افراد بسیاری را به خود جذب کرده‌اند. یکی از سخنرانان و نویسندگان موفق در این صنعت دارن هاردی است که به‌صورت جدی فعالیت خود را ادامه داده و در این زمینه آثار برجسته‌ای را به عموم مردم جهان عرضه کرده است که در ادامه به معرفی زندگی و موفقیت های دارن هاردی خواهیم پرداخت.

در تاریخ 26 فوریه 1971 دارن هاردی در کالیفرنیا متولد شد و در سن یک‌سالگی پدر و مادر او از هم جدا شدند. با توجه به اینکه مادرش سرپرستی او را رد کرد و کودکی خود را با پدر سپری نمود و زمانی که وارد دانشگاه شد. بعد از گذراندن یک‌ترم از دانشگاه در سن 18 سالگی کسب‌وکار خود را شروع کرد. زیرا به اعتقاد خودش او برای تحصیل و کسب دانش آکادمیک جهت توسعه کسب‌وکار ساخته نشده بود.

وقتی دلیلتان به اندازه کافی بزرگ باشد تقریبا هر کاری حاضرید انجام دهید.

دارن هاردی نویسنده و مشاور انگیزشی

او همانند تمام کارآفرینانی که کارشان را آغاز می‌کنند ترس و اضطراب زیادی در شروع کار داشت؛ مانند همه کارآفرینان نمی‌دانست چه‌کاری را باید انجام دهد و از انجام چه‌کارهایی پرهیز کند. بالاخره خودش توانست در سن 27 سالگی میلیونر شود.

دارن هاردی یک نویسنده آمریکایی است و زمانی مشاور و ناشر مجله موفقیت بوده است. همچنین او یک سخنران انگیزشی است.

کتاب های موفقیت دارن هاردی

کتاب های دارن هاردی

  • اثر مرکب

  • قطار کارآفرینی (ترن هوایی)

  • دیوانگان ثروت ساز

  • ارتش کارآفرینی

  • بهترین سال زندگی تو

زمانی که دارن هاردی کار خود را آغاز کرد موفق شد سه شبکه موفقیت درزمینه‌ی موفقیت را مدیریت کند. او فرصت مصاحبه با موفق‌ترین افراد جهان ازجمله موارد اشتولز، بیل گیتس، مارک زوکربرگ، استیو جابز و بسیاری افراد موفق دیگر را داشت که می‌توانست از تجربیات آن‌ها استفاده بسزایی کند.

دارن هاردی علاوه بر اینکه ناشر، سخنران و مدیرعاملی موفق بود یکی از نویسندگان برتر جهان نیز بود.

زمانی که هدفتان را مشخص می‌کنید به ذهن خود این فرصت را می‌دهید که به آن فکر کنید.

دارن هاردی نویسنده و مشاور انگیزشی

او کتاب اثر مرکب خود را در سال  2010 به تحریر درآورد. در این کتاب به مواردی همچون نحوه تصمیم‌گیری روزانه و نحوه دستیابی به اهداف را درراه رسیدن به موفقیت شرح داده است.

کتاب ” بهترین سال زندگی خود” را در سال 2011 و کتاب “قطار کارآفرینی” را در سال 2015 نوشت که در مورد مشکلات کارآفرینان مفصل بحث کرده است.

از زبان دارن هاردی

دریکی از زمستان‌های شش‌سالگی‌ام با خانواده در حال اسکی کردن بودیم و بی‌صبرانه منتظر پدر بودم تا مطلبی را به او بگویم، پدرم در پایین تپه در حال باز کردن کفش اسکی خواهرم بود. من نیز کفش خود را درآوردم و به‌سوی آن‌ها دویدم و باافتخار به پدرم گفتم: تمام‌روز را اسکی کردم بدون اینکه حتی یک‌بار زمین بخورم. پدرم بدون اینکه به من نگاهی بکند گفت: پس امروز اصلاً بهتر نشدی و رشدی نکردی. سر جایم ایستاده بودم و به پدرم خیره شدم چون اصلاً انتظار چنین پاسخی را نداشتم. چندثانیه‌ای گذشت و پدرم به من گفت : نگاه کن دارن اگر تحت‌فشار قرار نگیری و توانایی‌های امروزت را افزایش  ندهی رشد نخواهی کرد. باید سقوط کنی تا بتوانی بهتر بشی و رشد کنی، افتادن بخشی مهمی از پیشرفت است.

درحالی‌که رشد می‌کردم این جمله را بارها از پدرم شنیدم و بسیاری از موفقیت‌هایم را مدیون دیدگاه پدرم هستم. او جمله “نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود” را در گاراژ خانه‌مان نوشته بود.

درس گرفتن از زندگی بسیار مهم است، در غیر این‌صورت شما مجبور خواهید بود همان تجربیات را تکرار کنید

دارن هاردی نویسنده و مشاور انگیزشی

من هیچ تجربه‌ای نداشتم و هیچ مربی بالای سرم نبود هیچ‌گونه تمرینی نداشتم و هیچ‌کس راهنمایی‌ام نمی‌کرد. اما فقط به خاطر جمله پدرم ادامه می‌دادم “شکست بخشی از بهتر شدن است”. شروع کردم به شکست خوردن بدون آنکه ترسی داشته باشم در تمامی چاله‌های کسب‌وکار می‌افتادم و دست‌وپاهایم می‌شکست بدنم کبود می‌شد و بارها و بارها غرورم زخمی شد. اما این دقیقاً همان چیزی بود که پیشرفت مرا تشکیل می‌داد و باعث شد که روزبه‌روز بهتر شوم و موفقیت آینده‌ام  را مدیون شکست‌هایم باشم.

دارن هاردی در سنی به نسبت کم قطعاً یکی از تأثیرگذارترین افراد بر زندگی میلیون‌ها انسان در سراسر جهان بوده است.

خواندن کتاب‌های دارن هاردی را به همه توصیه می‌کنیم؛ زیرا او با تکیه‌بر دانش خود و جمع‌آوری تجارب موفق‌ترین افراد جهان توانسته راه‌های کسب موفقیت را در کتاب‌های خوب به‌خوبی تدوین نماید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.